Drugi ormiański Wardawar w Polsce. Dolina Będkowska 2017

WardawarOrmiańskie Towarzystwo Kulturalne zaprasza na wspólną zabawę w święto Wardawar, które w tym roku przypadnie 23 lipca, to jest w niedzielę.

Prosimy zgłaszać udział (imię i nazwisko zgłaszającego, liczbę osób) na adres: otk@otk.org.pl

Świętować będziemy, jak poprzednio, w Brandysówce w Dolinie Będkowskiej. Adres: ul. Pod Sokolicą 127, 32-089 Będkowice. Wskazówki, jak dojechać własnym autem lub rowerem, można znaleźć pod adresem: http://dolinabedkowska.pl/kontakt/.

Istnieje możliwość rezerwacji miejsca w busie, który dowiezie pozostałych uczestników na miejsce i odwiezie z powrotem do Krakowa. Cena biletu tam i z powrotem – 10 zł od osoby. Zbiórka na krakowskich Błoniach naprzeciwko wejścia do Parku Jordana o godz. 11.15. Powrót: około godz. 21. Zgłoszenia na bus prosimy koniecznie przesłać na podany wyżej adres.

Rozpoczynamy o godz. 12. Zarezerwowaliśmy stoły pod zadaszeniem, obok wielka łąka do zabawy dla dzieci, czysty strumyk, którego woda jest idealna do oblewania się zgodnie z tradycją. W porze obiadowej – ormiański tradycyjny szaszłyk, ufundowany przez OTK, a przygotowany przez Restauracją Armeńską z Krakowa. Napoje każdy zapewnia we własnym zakresie. Będzie je też można nabywać na miejscu w lokalu „Brandysówka”.

Mile widziany wkład własny w formie przysmaków – ormiańskich lub polskich.

Organizatorzy zapraszają na warsztaty taneczne, prowadzone przez Hripsime Mamikonyan, w trakcie których będzie można nauczyć się dwóch ormiańskich tańców tradycyjnych: koczari (taniec grupowy w kręgu) oraz jarchuszta (taniec grupowy z klaskaniem). Ponadto spróbujemy dwóch ludowych zabaw: aghczik pachcenocy, w trakcie której odbywa się „porywanie” ulubionej osoby, oraz gorcnagorc, w której chodzi o to, aby się nie dać uderzyć piłką.

Wieczorem – ognisko.

Zarząd OTK

Szczegółowych informacji pod numerem telefonu 886-886- 609 udziela Haik Howannisjan.